Зошто решив да го продадам телевизорот?!


Сабота вечер,Коледе и наместо ко целиот нормален свет да шетам по огнови и да голтам вино коледарско јас седам дома, завиткан со ќебе ги слушам Молокаи и ги гледам Пантиќ и Шојиќ.Пантиш и шојиќ и нивното познато Предузеќе. Како маткаат ама во склад со прописите. Тоа нивното маткање ме потсети на тоа како се водат телевизиските куќи во Македонија и некако во стилот на Пантиќу ми текна една брилијантна идеја. Да го продадам телевизорот.Да да решив да го продадам телевизорот. За цената ќе се договориме покасно..За почеток еве ги причините..

1.Не сакам да гледам турски серии – Ова е причината број еден поради која избегнувам да седам дома во периодот од 16 часот па се до 22.Моите мислат дека тоа е поради тоа што се дрогирам ама тоа нема врска.Здосадено ми е да гледам како Полат и мемати се терминатори,како лошите дечки имаат армија неспособни и слепи телохранители, како Али Риза добива срцев удат зашто ќеркаму ја скинал некој локален фраер, како Зумбул Ага живее во харем а не смеј да чепни ни една робинка а и да сака да чепни не можи оти мочалото акврцнато му е. Не ги можам едноставно љубовните драми на Јабuш, Tимур и компанија..(Сите спомнати ликови од турските серии се предложени од баба ми која седи и ми раскажува епизоди и љубовни ситуации)

2. Не сакам да гледам евтина партиска пропаганда – Сакам да имаме една факинг нормална телевизија на која ке можа мда гледам барем една нормална емисија. На која ке можам да гледа мнормални вести. Не сакам да гледам Вести на кои ке се плука по Бранко, Џани, Раца и компанија цело време или пак по Грујо, Гордето,Ицката и фамилијата. Не сакам да ТВ екранот да гледам мала мала група педера.

3.Не сакам филмска програма последно апдејтована во ’73 – Немам ништо против старите филмови ама да ти ебам не сакам да гледам програма не променета уште од кога татко ми бил на моја возраст. Не сакам да гледам тропска горештина 20 лета по ред.Не сакам да гледам сеозни на млади и не толку млади бунтовници премиерно ексклузивно по 17 пат во последните 3 години.Не сакам да сечам вени и да глумам изненаден кога некој филм ке го има по 3 пат на 3 различни телевизии во една ебена недела.

4.Ретко гледам било какви филмови на телевизор – настрана од оачајната филмска понуда на Мак телевизиите овде ке зборвам за општо гледањето филмови од УСБ, ЦД и слично.Иако важам за пират ( Arr ), односно торентот работи ко нашата влада 24/7,ретко се случува да ги гледам на телевизор. Најчесто ги гледам на лап топ или на другиот, статичниот компјутер..Неретко се случува и некој филмови да одам да ги гледам во кино а сепак да ги спуштам.

5.Ја заборајв петтата причина ама вервајте ме многу беше јака …

ова е телевизорот
LED PHILIPS 32PFL3517H/12
32″ Full HD LED TV, 1920x1080p
Perfect Motion Rate 100 Hz
Wireless LAN Ready
D. Contrast 100.000:1
400 cd/m2,
HDMI x3, PC Input, 2 x USB 2.0 Multimedia (Movies, Photos, Music)
DVB-T, DVB-C, MPEG4

Заинтересираните купувачи на телевизорот може да се јават во коментари ..

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s